Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 18 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 35 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 35 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 36 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 36 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 37 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 37 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 38 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 38 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 39 ProDeep, z.s. - Novinky: Zázrak?
images/

Zázrak?

NovinkyKdyž jsem začal rozum brát v první třídě školní docházky, ještě jsme psali perem a namáčeli do inkoustu. První kuličkové pero bylo něco nevídaného. Čínské pero byl sen žáčků. Najednou tu byla barevná televize, chodil jsem se na ni dívat do výlohy elektry. A v papírnictví se posléze objevily „chytré pléšky“ – kalkulačky. To byl teda objev. Já znal ještě kuličkové počítadlo, malé mechanické sčítadlo a odčítadlo, potom mechanické kalkulačky. A potom to vzalo nějaký fofr, novinka stíhá novinku a já přestávám stíhat. Proč ten dlouhý úvod?

Opět stojím před něčím, co mne překvapuje, udivuje a mám to na dosah. Stojím ve dveřích místnosti plné displejů a počítačů. Jsou zde i lidé. Prý dispečeři. Takto se seznamuji s pracovištěm firmy Deep Boskovice. Vzniklo tu – a stále vzniká – dispečerské pracoviště zcela nové sociální služby. Jedná se o Asistenční dohledovou službu. Popsat je to je složité. Zvláště když prakticky nevidím. Jen jsem se proplétal mezi dráty, stoly. Pánové Vorálek i Dvořáček mne provedli místností. Připomenuly, že zde jsou výkonné počítače, velké monitory, spousta další složité techniky. To vše je určeno pro pomoc lidem, kteří se mohou dostat do problémů nejen zdravotních.

Budou zde monitorovat jak zdravotní stav klientů, tak jejich domácnost. To vše, pokud si to klient bude přát. A potom mu mohou pomoci na dálku. Z Boskovic, třeba až u mne doma, na Slovácku. Zapůjčili mi hodinky. Pravda jsou trochu masivní, ale móda je různá. Já se ale dozvídám, k čemu vlastně slouží. Nahmatávám displej. Ukazuje čas, ale jedním stiskem je tu menu. „Toto tlačítko je důležité“, upozorňují mě na další tlačítko. Je to tlačítko první pomoci. Nouzové. Dnes jsem je zkusil, ono to funguje. Ozvali se mi, co potřebuji.

A to prosím na ty hodinky. Ony jsou zároveň telefonem. Nic jsem nemusel dělat, čtyřikrát to zazvonilo a již slyším hlas z dispečinku. A oznamují mi, že jsem na souřadnicích xx yy, což je ulice Chaloupky ve Veselí nad Moravou. Ty hodinky jsou totiž současně i GPS modul, a dispečink vidí, kde se nacházím. Navíc má v sobě toto mini zařízení i funkci rozpoznání nárazu, detekuje, zda jsem nezůstal bez pohybu. A tak mi toto zařízení nejen pomáhá při orientaci v neznámém prostředí, dává mi klid při samostatném pohybu. Už se nemůže stát, že bych někde upadl a nikdo to nevěděl. A navíc, to jen mezi námi, se těmi hodinkami chlubím v restauracích kamarádům! Stačí? Je toho na poprvé mnoho.

Tak další Info příště. Zúčastním se zkušebního provozu a občas vám podám další informace. Držím palce všem, jež se budou zde zacvičovat, vedení, aby prošel projekt a pak hlavně klientům, aby našly pro sebe tuto jedinečnou, skvělou pomoc pro samostatný život.

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte proto první a vložte svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Vygenerované za: 0.09 sekund
1,070,678 návštěv