Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 18 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 35 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 35 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 36 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 36 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 37 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 37 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 38 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 38 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 39 ProDeep, z.s. - Novinky: Velké finále
images/

Velké finále

NovinkyJsou zde ve slavnostní náladě jak zástupci projektu z jednotlivých zemí, tak toto jednání přichází podpořit a přidat své poznatky i zástupci politického spektra jednotlivých účastníků. Za naši republiku jsou zde místopředseda Senátu Parlamentu ČR pan Škromach, vedoucí oddělení na MPSV pan Čulík a pracovnice MPSV Koucká.

Je zde taky inspektorka sociálních služeb Eva Kacanu, zástupce jihomoravského kraje paní Slavíková a ředitel sociálního ústavu v Habrovanech pan Kunderák. Celým jednáním provázela profesorka ČVUT v Praze, paní Olga Štěpánková. V jednotlivých vystoupeních zástupci přednesli své poznatky a výsledky své tříleté práce v projektu. Italové hlavně měření zdravotních veličin, konkrétně měření obsahu kyslíku pro zlepšení stavu pacientů, rakouští hostitelé pak práci se seniory, stejně tak v Košicích se zabývali problematikou pomoci jednotlivcům. Belgičané měli za úkol zpracovat programové vybavení.

Zástupce ČVUT Praha seznámil s propagací projektu a výzkumnými úkoly školy. Náš podíl, ProDeep o.s. Boskovice, byl pak v praktických ověřováních možností využití těchto moderních asistivních technologií v normálním životě osob. Výsledky naší práce prezentoval na velmi profesionální úrovni pan Štefan Vorálek. Protože rozsah našich činností je dlouhý, měl trochu problém se vměstnat do přidělených minut. I tak vystoupení vzbudilo zaslouženou pozornost. Na každém takovém pracovním setkání je významnou součástí neformální setkávání účastníků o přestávkách.

To se ještě probírají spousty dalších podrobností, možností, zdraví se známí z projektu, hovoří se o možnostech jak dál s asistivními technologiemi. Sám jsem spokojen s diskuzemi se zástupci MPSV o tom, jak a co se dělo v minulém období, bavíme se o vznikající aktivitě a začlenění do projektu podpory procesů v sociálních službách. O tom ostatně jsem posléze hovořil i veřejně na odpoledním panelu s politickými zástupci. Tak se dostávám k odpolednímu programu, kdy na dotazy moderátora odpovídají jednotliví zástupci. Bohužel většinou jsou to odpovědi obecné, je jasné, že problematika je příliš složitá, rozsáhlá a konkrétní výsledky na legislativní straně některé z účastněných stran zatím nejsou patrny.

Je mi potěšením, že všem účastněným mohu oznámit, že začlenění asistivních technologií do přípravy procesů na MPSV ČR bylo v měsíci květnu 2014 schváleno, vzniká pracovní skupina a ta si dala za úkol do konce června příštího roku formulovat zařazení těchto technologií do legislativy státu. Tak, aby byla využitelná pro potřebné i v sociálních službách. Bude to náročná práce, která bude zpracovávat nejen výsledky tohoto projektu, ale i zkušenosti naší firmy a další ověřovací a zkušební procesy.

Komentáře

#1 | polaskova dne May 20 2014 11:30:07 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/includes/bbcodes/url_bbcode_include.php on line 21 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/includes/bbcodes/url_bbcode_include.php on line 22 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/includes/bbcodes/mail_bbcode_include.php on line 20 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/includes/bbcodes/mail_bbcode_include.php on line 21 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/includes/bbcodes/img_bbcode_include.php on line 20 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/includes/bbcodes/code_bbcode_include.php on line 20
Jarynku tvůj článek je jako vždy pojat profesionálně a popsán i s vlastními zážitky a pocity. Nejen samotná nálada s kterou účastníci na konferenci přijeli, ale i prostory ve kterých se vše konalo byly jedním slovem pohádkové. Alespoň já měla ten pocit po slédnutí videa. Štefan opravdu své vystoupení zvládnul naprosto skvěle a profesionálně.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Vygenerované za: 0.15 sekund
1,070,665 návštěv