Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 18 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 35 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 35 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 36 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 36 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 37 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 37 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 38 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 38 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 39 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 35 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 35 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 36 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 36 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 37 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 37 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 38 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 38 Deprecated: Function eregi() is deprecated in /storage/content/72/1008172/prodeep.cz/public_html/intranet/maincore.php on line 39 ProDeep, z.s. Pečující mobil?!?
Přidal/a cajka dne May 02 2014 13:46:44
To je ale podivný nadpis. Pečovat může maminka, sestřička v nemocnici, pečovatelky a sociální pracovníci v dalších zařízeních, osobní asistenti, mladí o seniory atd. Co ten mobil?
Novinka
To je právě to, co dnes a denně v posledních dnech řeším. Využití moderních informačních a komunikačních technologií v péči o potřebné. Stručně taky možno říci, náhrada péče osobní za tu technologickou. Nebo jen doplnění jedné služby tou druhou. Máte pocit, že není co řešit? Stroj nikdy nenahradí člověka?!? Tak i pro mne je příjemná ošetřovatelka lepší varianta, než mobil v kapse. Ale. Ano, je to tu ale. Je dost takových asistentů? Mám já dost financí, abych si je mohl zaplatit.

A skutečně vždy potřebuji tu pomocnou ruku živou? Dnes už vím, že ne. Moderní technika se rozvíjí tak rychle, nabízí tolik variant pro hlídání zdravotních funkcí, pro hlídání mých pádů či jinak špatných stavů. Ten mobil mne dokáže provést městem, které neznám, protože na mne, nevidícího mluví. Ten mobil mi řekne, co to mám před sebou. Vyfotím a během sekund je tu odpověď. Fakt pozná, že toto je labradorský retriever, jen neví, že je to můj Hope. Rozezná láhev piva či plechovku konkrétního nápoje. Stačí zaměřit a přečte mi text. Máte stále pocit, že asistent technický je takový nesmysl? Jenže ono to může jít dál. Mám v rodině lidi, kteří tu techniku taky ovládají. Vždy ví, kde právě jsem.

Tedy přesněji, kde je můj mobil. Tu musí doufat, že jsme ještě spolu. Pokud by mi bylo zle, stačí stisknout na chvíli tlačítka a již odchází fotografie ze přední i zadní kamery na, mnou předem zadané, adresy a jistě už někdo vyráží na moji pomoc. Jenže jsou mezi námi i takoví jedinci, kteří se s tou technikou nespřátelili. Někteří z neochoty, některým brání jejich postižení zdravotní. Pak jsou tu ty přístroje upravené tak, aby je nikdo nemusel obsluhovat, ale aby potřebnému pomohly. A jde to tak daleko, že na dálku lze ovládat cokoliv v bytě, hlídat ten zdravotní stav, či jen zajistit komunikaci. Co tedy mne v tyto dny tak tíží? Problém. Jak tuto možnost nabídnout co nejširšímu okruhu potřebných.

Jak zajistit pomoc potřebným, aby se mohli zařadit do běžného života, mohli co nejdéle trávit život v domácím prostředí. A není to snadné. Vývoj je překotný, zákonodárce se neumí k této otázce jasně vymezit. To znamená, že není zákonně nastavený způsob, jak by se potřební k takové péči dostali, jak by mohla technika pomoci tam, kde nejsou ochotní a připravení lidé. Tam, kde by taková zařízení mohla šetřit náklady jak toho potřebného, tak třeba i státu, který má za úkol zajistit pomoc těm potřebným. Tak a už to víte. Zkuste přemýšlet, co vše může zajistit jako pomoc ta moderní technika. Jaké funkce můžeme rozlišit, jak zatřídit jednotlivé výrobky či programová řešení do možných nároků pro potřebné klienty. Je před námi dlouhá cesta. Ale to podstatné, co vám tímto chci říci je, že už se na ministerstvu práce a sociálních věcí ustanovila pracovní skupina, která se rozhodla takový návrh připravit. Tak já jim snad taky trochu pomůžu!